İnternet Hız Testi – SpeedTest

İnternet hız testi internet bağlantınızın testidir. İndirme hızı ve yükleme hızı ayrıntılarını içerir. Bir hız testi internet hızının özetini verir ve her testte değişiklik gösterir. Testin doğruluğu ve yüksek puanı servis sağlayıcının kalitesine de bağlıdır.

İpuçları İnternet hızını artırmak için:

Yavaş internet hızı bir insanı hayal kırıklığına uğratır. Bu nedenle, herkesin görevini tamamlamak için yüksek internet hızına ihtiyacı var. Bazen, birkaç faktörden dolayı internet hızınız yavaşlar. Aşağıdaki ipuçlarını uygulayarak İnternet hızınızı artırabilirsiniz:

İnternet hız testinizi buradan kontrol edin: Turk-internethiztesti.info.tr

  1. DSL filtreleri Bakım:

DSL gibi kablolu internet bağlantısını kullanıyorsanız, internetin düzgün çalışması için DSL filtrelerine ihtiyacınız olacaktır. Bu filtrelerin güçlü ve net olması gerekir. Yavaş İnternet sorunuyla karşı karşıya iseniz, o zaman bu filtreleri kontrol edin.

  1. Engelleri kaldırın:

Kablosuz bağlantıda, sinyallerde ortamın çıkarımlarıyla karşılaşırsınız. İnternet’i kullanıyorsanız, cep telefonunuzun internet sağlayıcı cihazından uzakta olduğundan veya Bluetooth kapalı olduğundan emin olun. Bunlar sinyal yolunda engel oluşturur ve internet bağlantınızı yavaşlatır.

  1. Önbellekleri Temizle:

Öğeleri internette indirirken tarayıcı geçmişini önbellekte tutar ve alanı kaplar. Bu sayede bellekteki yük artar ve verimliliği etkiler. Tarayıcınız yavaş çalışabilir veya sıkışabilir. Böylece, daha iyi internet sörfü için tarayıcı geçmişinizi, önbelleklerinizi ve çerezlerinizi temizleyin.

  1. Eklentileri veya Eklentileri devre dışı bırakın:

Eklenti / Eklentiler / uzantılar, tarayıcının işlevselliğini ve verimliliğini artıran küçük değerli taşlardır. Ancak bazen düzgün çalışmadığı ve tutulduğu tarayıcıda yük oluşturuyor. Bu uzantılar, iyi bir İnternet bağlantınız olsa bile sörf hızınızı yavaşlatır. İnternetinizin yavaş hızını bulursanız, tarayıcınızda yüklü Eklentiler / Eklentiler / uzantıları geçici olarak devre dışı bırakın.

  1. Çok görevli kullanmaktan kaçının:

Makinenizde aynı anda birden fazla yazılım çalıştırıyorsanız, yavaş internet sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Çünkü tüm işlemci yazılımı ile uğraşırken meşguldür. İyi bir sörf hızı istiyorsanız tüm arka plan çalışan görevini kapatın.

  1. PC’nizi tarayın:

İnternet’e bağlandığınızda, virüslerin / kötü amaçlı yazılımların kurbanı sizsiniz. Bazen, bu zararlı yazılımlar kısayol veya hasar verilerini oluşturmakla kalmaz aynı zamanda bilgisayarınızı ve İnternet’i yavaşlatır. Yavaş internet sorunuyla karşı karşıya iseniz, bilgisayarınızı tamamen tarayın. İyi bir antivirüs olduğunuzdan ve güncel olduğundan emin olun.

  1. Eski Modem / cihaz:

Teknoloji, artan ve gelişmiş işlevlerle her geçen gün gelişmektedir. Cihazınızın güncel olduğundan emin olun. Cihazınız veya modeminiz eski veya yeni teknolojiyi desteklemiyorsa yavaş internet sorunu ile karşı karşıyasınız. Yani yavaş internetten kurtulmak için değiştirin.

hız testi superonline, hız testi ttnet vodafone, hız testi hız testi mobil turknet, hız testi uydunet, hız testi internet hızı arttırma dsmart hız testi